İlk Yardım Eğitimi (Sertifikalı)

İlk Yardım Eğitimi

Çalışma hayatında sektör ayırt etmeden verilecek en genel eğitimlerden biri de ilk yardım eğitimidir. Eğitim sektöründen endüstri alanlarına, hizmet sektöründen üretim sahalarına kadar yaşanabilecek en küçük yaralanma veya iş kazalarında ilk yardım eğitimi gerçekten de yaşamsa öneme sahiptir.

Bazen detaylarda saklı bir ilk yardım bilgisi, sağlık uzmanları gelene kadar hayat kurtarabilmektedir. Bu eğitimi işveren ve görevi ne olursa olsun tüm çalışanların alması gereklidir.

İlk yardım eğitim zorunlu mu?

Sertifikalı ilkyardım eğitimi şirketinizin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre değişen sayılarda çalışanın alması gereken bir eğitimdir.

  • Çok tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde 10 kişiden 1 kişiye,
  • Tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde 15 kişiden 1 kişiye,
  • Az tehlikeli sınıfta bulunan işyerlerinde 20 kişiden 1 kişiye ilk yardım eğitimi aldırması zorunludur.

İlk yardım eğitim ücreti ne kadar?

Eğitim gruplarına göre şekillendirilen ilk yardım eğitimleri standart ve temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Standart eğitimler 5 gün süren ve toplamda 40 saatlik bir sertifika programıdır. Temel ilk yardım eğitimi ise 2 gün süreyle verilen toplamda 16 saatlik bir sertifika alınmasını sağlar.

Eğitim ücretleri ve detaylar hakkında bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da buraya tıklayarak telefonla bize ulaşabilirsiniz.